Kielich i patena Molina St. Remy czara ze srebra 925

Model: CL000484
€ 13.900,00
15,740.71
£ 12,821.71
zł 66.794,02
Dostępny na zamówienie.
Na ogół wysyłane w ciągu 60 dni od chwili zamówienia.

Kielich i patena Molina St. Remy z czarą ze srebra 925.
To dzieło sztuki jest kopią oryginalnego kielicha St. Remy z XII wieku, przechowywanego w katedrze w Reims (Francja).
Całkowicie ręcznie wykonany i zrealizowany w całości poprzez zanurzenie w złocie. Zewnętrzna część czary i podstawa są ręcznie rzeźbione i posiadają wzory łuków. Wewnętrzna czara i podstawa są bardzo połyskliwe. Wysadzany 32 naturalnymi kamieniami (ametysty, lapis lazuli, awenturyny i granaty)...

  • Waga przesyłki: 3kg.
  • Materiały: Srebro 925, mosiądz
  • Pochodzenie: Hiszpania

WYMIARY

  • Wysokość kielicha18.5 cm
  • Średnica czary kielicha13.3 cm
  • Średnica pateny17.9 cm
  • Wysokość kielicha7.28 in
  • Średnica czary kielicha5.24 in
  • Średnica pateny7.05 in
Dodatkowe informacje>
POTRZEBUJESZ POMOCY?
Nr telefonu +48 222 922 860
Dostawa Kurierem w ciągu 4-5 dni
ZWROT PRODUKTÓW ZADOWOLENI LUB ZWROT KOSZTÓW W CIĄGU 30 DNI

Informacje i Charakterystyka

Kielich i patena Molina St. Remy z czarą ze srebra 925.
To dzieło sztuki jest kopią oryginalnego kielicha St. Remy z XII wieku, przechowywanego w katedrze w Reims (Francja).
Całkowicie ręcznie wykonany i zrealizowany w całości poprzez zanurzenie w złocie. Zewnętrzna część czary i podstawa są ręcznie rzeźbione i posiadają wzory łuków. Wewnętrzna czara i podstawa są bardzo połyskliwe. Wysadzany 32 naturalnymi kamieniami (ametysty, lapis lazuli, awenturyny i granaty) oraz dekorowane emalią na gorąco cloisonne'. Ten kielich St. Remy umiejętnie łączy piękno, jakość i podniosłość we wzornictwie.
Kielich Świętego Remigiusza bardziej znany jako St. Remy jest najprawdopodobniej przykładem najbardziej znanego i docenianego sakralnego naczynia. Jego ogromne piękno, wspaniałe wykonanie i bardzo ciekawa historia tworzą z niego zasłużoną legendę. Święty Remigiusz, apostoł Franków i arcybiskup z Reims (Francja) w VI wieku był człowiekiem bardzo wpływowym, który zdołał nawrócić franków na chrześcijaństwo. Do tej pory franki byli żołnierzami, kradli i niszczyli wiele naczyń sakralnych w ówczesnych kościołach. Utrzymuje się, że po nawróceniu franków na chrześcijaństwo, jako demonstracja skruchy, kielich Świętego Remigiusza został wycięty z słynnego naczynia w kościele z Soissons, które zostało zniszczone poprzednio przez żołnierza z Clodoveo, króla franków. Odtąd kielich St. Remy był starannie przechowywany w skarbcu katedry w Remis. Nawet był użyty do wina podczas komunii przez królów Francji podczas ceremonii ukoronowania.
Ta wersja owego kielicha ukazuje stopień mistrzostwa, perfekcję i dbałość o szczegóły przekazane z pokolenia na pokolenie przez rzemieślników. Każda część została ręcznie wykonana najczystszą techniką odziedziczoną od złotników ze Średniowiecza i połączona z nowoczesnymi systemami złotnictwa celem zapewnienia, żeby każda część była hołdem oryginalnemu kielichowi i stała się dziełem sztuki nabierającym wartości z biegiem czasu.

Recenzje Klientów

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!
Ponad 3800
wystawione
przez naszych Klientów.