Oryginalne szopki: 5 najdziwniejszych z katalogu Holyart

Oryginalne szopki: 5 najdziwniejszych z katalogu Holyart

Szopka w czajniczku do parzenia kawy czy też ta skonstruowana na gałązkach jodły? W tym roku wybierz coś naprawdę oryginalnego na Święta Bożego Narodzenia. Wybierz szopkę ze internetowego sklepu Holyart!

Rozbici pomiędzy tradycją a innowacją, każdego roku neapolitańscy rzemieślnicy eksperymentują z nowymi formami i możliwościami, czyniąc szopkę stale zmieniającym się dziełem sztuki z dodatkiem coraz bardziej wyrafinowanych i wyjątkowych elementów. Zobaczmy razem 5 najbardziej oryginalnych szopek neapolitańskich, obecnych w katalogu Holyart.

Uda Ci się wybrać Twoją ulubioną?

Prasa do wina z szopką

Znana maszyna do wyciskania soku z winogron, dzięki czemu rozpoczyna się jego przemiana w wino. Prasa jest odtwarzana przez ekspertów szopek i wykorzystania jako scenografia w której jest umieszczona piękna osiemnastowieczna wioska.

Zbudowana na trzech różnych poziomach szopka, posiada działającą fontannę, scenę narodzin i inne postacie o ważnej wartości symbolicznej, jak na przykład figurka praczki. Aby dowiedzieć się więcej o symbolice postaci szopki, przeczytaj nasz artykuł specjalnie dedykowany tej tematyce.

Jeżeli chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje, przeczytaj opis i szczegóły produktu dotyczące tej szopki, które znajdują się na naszej stronie i zawierają wszystkie specyfikacje które mogą Cię interesować.

Beczka z kompletną szopką

Ta reprodukcja małej beczki kryje w sobie prawdziwe dzieło sztuki, ozdobione mchem i porostami. Wewnątrz znajduje się mała wioska usytuowana na kilku poziomach, w której rozmieszczone są różne elementy klasycznej szopki.

Beczka jest praktyczna do umiejscowienia ze względu na jej półcylindryczną konstrukcję (posiada płaski tył), która ułatwia podparcie. Szopka sprzedawana jest pusta lub w komplecie z figurkami wykonanymi w całości ręcznie z terakoty.

Jeśli w Boże Narodzenie chcesz spróbować czegoś niebanalnego i sprawić, że Twoi goście zaniemówią, to jest to szopka dla Ciebie!

Szopka gitara

Czy szopki, które widziałeś do tej pory nie wydają Ci się dość oryginalnymi rozwiązaniami? W takim razie co myślisz o szopce umieszczonej wewnątrz gitary?

W pudle rezonansowym gitary znajdujemy małą oświetloną wioskę wraz z domami, balkonami, krzewami i małymi figurkami z terakoty. Całość otoczona mchem i korkiem, które dodają uroku tej szczególnej szopce.

Jest to pełna życia szopka, która nadaje otoczeniu ciepłą i nowoczesną atmosferę.

 

Szopka Moka – czajniczek do parzenia kawy

Ta szopka jest inspirowana jednym z najbardziej znanych symboli Włoch, mokką, w klasycznym stalowym kolorze z czarną gałką i rączką. Jej odwzorowanie w dużej skali jest tak realistyczne, że posiada nawet wydobywający się z górnej dyszy prawdziwy dym. Brakuje tylko zapachu kawy!

Wioska, która zajmuje całą centralną część moki, jest umiejscowiona na czterech poziomach zamieszkanych przez różne postacie i ich rzemiosło. Natomiast u podstawy znajdujemy w małej jaskini scenę Narodzenia.

Szopka z pewnością nieszablonowa, odpowiednia dla tych, którzy chcą nadać tradycji nieco lekkości.

Szopka – Choinka

Szopka czy choinka? Po co wybierać.

Szopka w choince sprawia, że ​​dwa główne aspekty Bożego Narodzenia współistnieją w jednym przedmiocie: świętość dzięki obecności szopki oraz magia i urok dzięki choince.

To idealne połączenie harmonijnie łączy dwa symbole. Wioska wznosi się między gałęziami drzewka a gałęzie jodły sprawiają wrażenie jakby wyrastały ze ścian domów.

Oświetlenie wioski oraz fontanny dodają realizmu który łączy się z urokliwą magią tej szopki. Sznur światełek oplatający gałęzie tej choinki byłby dodatkowym wykończeniem, który uwydatnia całe dzieło sztuki.

 

Teraz nie pozostaje Ci nic innego jak tylko wybrać!