Najpopularniejsze modlitwy dla przyszłych matek i 5 pomysłów na prezent dla nich

Najpopularniejsze modlitwy dla przyszłych matek i 5 pomysłów na prezent dla nich

Ciąża to szczególny czas, na który składają się radości, trudy i codzienne niespodzianki: oto kilka dobrych pomysłów dla przyszłych matek.

Bycie przyszłą matką oznacza bycie częścią twórczego działania Boga w szczególny sposób. Ale także konieczność znoszenia zmęczenia i oczekiwania, które towarzyszą ciąży. Jakie są modlitwy dla kobiet w ciąży? Kto jest patronką kobiet w ciąży? A dla wszystkich innych: jaki prezent podarować świeżo upieczonej matce? Oto kilka odpowiedzi w tym artykule.

Modlitwa matek oczekujących dziecka

Panie Jezu,

proszę Cię z miłością, za to powierzone mi życie, które noszę w łonie.

Z pokorą dziękuję, że wybrałeś mnie jako narzędzie Twojej miłości.

W tym pięknym oczekiwaniu pomóż mi żyć w nieustannym zawierzeniu się Twojej świętej woli. Daj mi serce matki: czyste, mocne i hojne.

Ofiaruję Ci wszystkie obawy o przyszłość: lęki, niepewności, oczekiwania względem dziecka, którego jeszcze nie znam.

Spraw aby narodziło się zdrowe, oddal od niego wszelkie zło fizyczne i niebezpieczeństwa duszy.

Proszę, obdarz pełnią życia wiecznego dzieci, którym nie pozwolono się narodzić, otaczaj opieką rodziny, by mocą Twej łaski skutecznie oparły się zasadzkom złego ducha, z miłością przyjmując każde życie i chroniąc je od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

 Ty, Maryjo, która poznałaś niezliczone radości świętego macierzyństwa,

daj mi serce zdolne do przekazania wiary żywej i gorącej.

Uświęć moje oczekiwanie, błogosław moją cichą nadzieje, spraw by owoc mojego łona wzrastał w łasce i świętości.

Amen

Od Ewy do Maryi

Czytaj także:

Od Ewy do Maryi: postać Matki w Biblii
Matka, filar każdej rodziny, bijące serce domu i źródło życia dla bliskich, którzy się wokół niej znajdują…

Modlitwa do Świętej Rity kobiety oczekującej potomstwa

Istnieje również modlitwa skierowana do świętej Rity, która była żoną i matką, zanim straciła męża i dzieci i została zakonnicą. Oto ona:

O  św. Rito, chwalebna moja opiekunko, która zostałaś dana swojej mamie w późnym wieku i która nosiłaś symbolicznie imię kwiatu, spójrz na twoją pokorną czcicielkę, która niedługo stanie się matką. Ty, która w tej samej sytuacji otrzymałaś dwukrotnie godność rodzicielską i prosiłaś, aby Bóg błogosławił owoc Twojego łona i sprawiał, aby synowie twoi wzrastali w bojaźni Bożej, uproś dla mnie u Pana łaskę oglądania moich dzieci i uznania ich jako daru niebios.

Już teraz ofiaruję moje potomstwo Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanej Matce Bożej i oddaję je pod twoją przemożną opiekę.

 Św. Rito, wstawiaj się za mną u Pana, abym wypełniła w macierzyństwie Jego wolę. Amen.

Święta Monika

Czytaj także:

Święta Monika: patronka matek i przykład dla kobiet
Święta Monika z Hippony (Tagasty) była kobietą o niezwykłej sile ducha i niezachwianej wierze…

Patronka kobiet oczekujących potomstwa

Kto jest więc patronką kobiet oczekujących na rozwiązanie? W rzeczywistości jest ich wiele! Istnieje kilka kobiecych postaci, które za życia były świętymi matkami lub pomogły innym kobietom stać się nimi. Jedną z nich jest św. Małgorzata z Kortony: opowiedzieliśmy jej fascynującą historię w jednym z artykułów na naszym blogu. Inną wspaniałą kobietą, która jest wzywana jako opiekunka rodzących kobiet, jest św. Anna, matka Maryi. Ale bez wątpienia Matką Matek jest Ona: Maryja z Nazaretu, matka Jezusa Chrystusa, Matka Boża i Królowa Rodziny.

Prezenty dla przyszłych matek

Co podarować przyszłej matce? Oto kilka pomysłów na prezenty, aby okazać sympatię i radość ciężarnym przyjaciółkom lub krewnym.

Naszyjnik z aniołkiem

Biżuterią o szczególnym znaczeniu jest naszyjnik w kształcie anioła. Cechą charakterystyczną tego wisiorka jest jego kulisty kształt i dzwoneczek we wnętrzu. Przy poruszaniu się, naszyjnik z aniołem emituje delikatny i przyjemny dźwięk, zwany anielskim wezwaniem. Biżuteria ta wyraża życzenie, aby anioły, przyciągnięte tym dźwiękiem, czuwały nad dzieckiem i chroniły je.

Pozytywka nad kołyskę

Przygotowania do przyjścia na świat nowego dziecka to podróż pełna emocji. Pozytywka do powieszenia nad kołyską może być miłym sposobem na uczestniczenie w tym procesie. Różowa dla dziewczynek i niebieska dla chłopców: dzieci będą zasypiać przy dżwiękach słodkiej kołysanki i obrazu Jezusa, Matki Boskiej, anioła lub świętego.

Obraz z aniołami stróżami

Dla upiększenia i wzbogacenia pokoju dziecinnego o symbol wiary, dlaczego by nie podarować obrazka z aniołami stróżami? Życzymy sobie, aby dziecko zawsze było pod ochroną aniołów.

Obraz Maryi z Dzieciątkiem

Pięknym pomysłem jest życzenie matce, aby kochała swoje dziecko tak, jak Maryja kochała Jezusa. Można to wyrazić za pomocą obrazu Maryi z Dzieciątkiem Jezus, którzy są najszlachetniejszymi przykładami Matki i Syna.

Produkty do higieny osobistej

Ciąża to piękny czas, ale niesie ze sobą również pewne trudy! Przyszła mama doceni uwagę kogoś, kto postara się przynieść jej ulgę w najbardziej męczących chwilach. Świetnym pomysłem mogą być naturalne produkty, takie jak sole balsamiczne do relaksującej kąpieli stóp.

Oczywiście wszystkie te prezenty sprawdzą się, jeśli towarzyszyć im będą dwa podstawowe elementy: czułość i pełna miłości życzliwość!

naszyjnik-amen-bola-meksykanska-serce-i-cyrkonie-srebro-925
Naszyjnik Amen bola meksykańska serce i cyrkonie srebro 925 kup na Holyart
Obrazek do łóżeczka błękitny pompony Anioł pozytywka
Obrazek do łóżeczka błękitny pompony Anioł pozytywka kup na Holyart
Obraz Madonna Dzieciątko bilaminat złote wyk. tył prestiżowe drewno 21,6x16,3 cm
Obraz Madonna Dzieciątko bilaminat złote wyk. tył prestiżowe drewno 21,6x16,3 cm kup na Holyart
Sól do kąpieli stóp balsamiczna 250 g Kameduli kup na Holyart
Obraz na płótnie Anioł Stróż z Laterną 70x50cm
Obraz na płótnie Anioł Stróż z Laterną 70x50cm kup na Holyart