Jajko ikona rosyjska RĘCZNIE MALOWANA Vladimirskaya wys. całk. 20 cm

Model: IC090352
935,85
Dostępny na zamówienie.
Na ogół wysyłane w 5-6 tygodni
Pobierz aplikację Holyart - Rabat 10% z kodem rabatowym APP10
Zaloguj się, aby dodać ten artykuł do listy życzeń

Jajko ikona rosyjska ręcznie malowana Vladimirskaya (Madonna z Vladimir), wysokość całkowita 20 cm (jajko 13 cm).
Na ikonach Vladimirskaya (Matka Boża Włodzimierska) zostaje ukazana matka z subtelną i arystokratyczną twarzą, z zamiarem przytulenia do piersi własnego syna. Oczy mamy są smutne i tajemniczy wyraz odbija się na Dzieciątku. Dziecię kładzie dłoń na policzku matki, gest powtarzany na ikonach Pasji przedstawiających Marię, która smutnie obejmuje syna, wiedząc, że ten będzie musiał umrz...

Dodatkowe informacje>
Pomoc i Kontakty
Dostawa Kurierem
w ciągu 4-5 dni
SATYSFAKCJA LUB ZWROT KOSZTÓW W CIĄGU 30 DNI

Informacje i Charakterystyka

Jajko ikona rosyjska ręcznie malowana Vladimirskaya (Madonna z Vladimir), wysokość całkowita 20 cm (jajko 13 cm).
Na ikonach Vladimirskaya (Matka Boża Włodzimierska) zostaje ukazana matka z subtelną i arystokratyczną twarzą, z zamiarem przytulenia do piersi własnego syna. Oczy mamy są smutne i tajemniczy wyraz odbija się na Dzieciątku. Dziecię kładzie dłoń na policzku matki, gest powtarzany na ikonach Pasji przedstawiających Marię, która smutnie obejmuje syna, wiedząc, że ten będzie musiał umrzeć.
To jajko z ikoną zostało w całości ręcznie pomalowane przez najlepszych rosyjskich malarzy wyspecjalizowanych w malowaniu wolną ręką ze szkoły miniatur. Są malowane przy użyciu szkła powiększającego, techniką zdolną nadać wizerunkowi szczególnych cech ekspresywnych. Niektóre milimetrowe szczegóły tak jak oczy zostały wykonane pędzelkiem z 1 tylko włosiem. Antyczna sztuka rosyjskich miniatur zrodziła się jako rozwój bizantyjskich ikon w epoce Imperium Rosyjskiego, okresie w którym artyści malowali przedmioty i pejzaże nie religijne. Wraz z upadkiem Imperium Rosyjskiego nadeszło z czasem odrodzenie religijnej ikonografii z techniką miniatur.
Na aureolach został zaaplikowany płatek złota z malowanymi detalami: aby nanieść listek złota i uniknąć jego popękania na jajku, konieczne są liczne etapy wykonania i niewielu i wybrani malarze potrafią nanieść i pomalować listek złota na jajku z drewna.
Jajka w każdej kulturze świata reprezentują życie. Jajko stojące na piedestale jest symbolicznym przedmiotem, który przypomina nam, że w życiu istnieje krucha równowaga, którą trzeba uszanować. Podarunek tego typu jajka jest życzeniem osobie obdarowanej, aby potrafiła podejmować słuszne decyzje i odnalazła własną równowagę.

Recenzje klientów

1
5 z 5 gwiazdek
  • 5 gwiazdek
    1
  • 4 gwiazdki
  • 3 gwiazdki
  • 2 gwiazdki
  • 1 gwiazdka
Dodaj recenzję
flag-pl12/13/2019

Oggetto meraviglioso imballaggio professionale, spedizione velocisma. 10 e lode

Tłumacz
Recenzje
Ponad 4600 opinii wystawionych przez naszych Klientów.
xL.S. | 2/21/2023
W HOLYART robię zakupy od 2017 roku. Mogę zaświadczyć że jest to uczciwa firma, która szanuje...
Grzegorz K. | 2/16/2023
Przesyłkę otrzymałem bardzo szybko. Bardzo dobry kontakt i możliwość zobaczenia całej drogi przesyłki....
Ewa K. | 12/15/2022
Bardzo podobała mi sie współpraca z firma Holyart, ponieważ moje zamówienie zostało zrealizowane...