Ikona rosyjska antyk Kazań XVIII wiek

Model: IC004097
€ 3.670,00
4,524.01
£ 3,535.32
zł 17.315,32
Wyczerpany

Ikona rosyjska antyk 'Madonna Kazańska', XVIII wiek, wielkość 43x36 cm.

Pierwszy wizerunek został odnaleziony w Kazaniu 8 lipca 1579 r. po tym jak 8-letniej dziewczynce Madonna objawia się trzy razy wskazując miejsce, gdzie ukrywający się chrześcijanie schowali ikonę przed zdobyciem miasta przez tatarów. W 1612 Kusma Minin i książę Dmitri Pogiarski zabrali ze sobą kopię cudownej ikony na wojnę o wyzwolenie Moskwy od Polaków i tylko dzięki wstawiennictwu Matki Bożej...

  • Waga przesyłki: 1.5kg.
  • Materiały: Drewno - lewkas, tempera jajowa, płatek złota
  • Pochodzenie: Rosja

WYMIARY

  • Szerokość36 cm
  • Wysokość43 cm
  • Szerokość14.17 in
  • Wysokość16.93 in
Dodatkowe informacje>
POTRZEBUJESZ POMOCY?
Nr telefonu +48 222 922 860
Dostawa Kurierem w ciągu 4-5 dni
ZWROT PRODUKTÓW ZADOWOLENI LUB ZWROT KOSZTÓW W CIĄGU 30 DNI

Informacje i Charakterystyka

Ikona rosyjska antyk 'Madonna Kazańska', XVIII wiek, wielkość 43x36 cm.

Pierwszy wizerunek został odnaleziony w Kazaniu 8 lipca 1579 r. po tym jak 8-letniej dziewczynce Madonna objawia się trzy razy wskazując miejsce, gdzie ukrywający się chrześcijanie schowali ikonę przed zdobyciem miasta przez tatarów. W 1612 Kusma Minin i książę Dmitri Pogiarski zabrali ze sobą kopię cudownej ikony na wojnę o wyzwolenie Moskwy od Polaków i tylko dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Kazańskiej Moskwa została wyzwolona.
Ikona była uważana jako opiekunka dynastii Romanov i stała się jedną z największych relikwii Rosji. Święto ikony przypada na 8 lipca (dzień objawienia) i 22 października (dzień wyzwolenia od Polaków). Podczas tych świąt urządzało się procesje z ikoną wokół murów Moskwy rozpoczynając od katedry Zaśnięcia na Kremlinie aż po katedrę Kazańską na Placu Czerwonym (zbudowana w 1636 r.), gdzie się znajdował cudowny wizerunek. Ikona błogosławiła całemu miastu nadając mu niewidzialną ochronę. W XVIII wieku ikona Matki Bożej Kazańskiej była uważana za opiekunkę nowej stolicy San Petersburga. Tu na początku XIX wieku została zbudowana katedra Kazańska dla tej ikony w prospekcie Nevski. Tej ikonie kapitan Custusov zaniósł swoje srebrne trofeum, które zabrał francuzom podczas wojny w 1812 roku. Podczas drugiej wojny światowej odbyła się procesja z ikoną wokół miasta Leningrad (San Petersburg) okupowana przez nazistów. Ikona Matki Bożej Kazańskiej jest tradycyjnie mała, tak jak oryginalna cudowna ikona, która to mierzyła 27x22,5 cm.
Z ikonograficznego punktu widzenia ikona Matki Bożej z Kazania jest wariantem typu Hodegetrii, szczególną cechą tego typu jest stojąca postać Dzieciątka. Matka Boża została namalowana do popiersia. Te wizerunki 'ucięte' stały się popularne w XVI wieku.
Pochodzenie: Szkoła z Iglic blisko Yaroslav (Rosja)
Technika: tempera jajowa
Materiały: drewno - lewkas
Wielkość: 43x36 cm
Epoka: XVIII wieku
Styl: barok rosyjski

Ikona posiada certyfikat gwarancji i oryginalności z ekspertyzą zredagowaną przez ekspertów z Ministerstwa Kultury w Rosji oraz dokumenty do wywiezienia.

Recenzje Klientów

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!
Ponad 3900
wystawione
przez naszych Klientów.