Ikona 'Madonna kwiat który nie więdnie' na starej desce

Model: IC012013
€ 570,00
705.45
£ 548.27
zł 2.683,49
Wyczerpany

Ikona 'Madonna Kwiat który nigdy nie więdnie' malowana na starej desce.

Ikona Matki Bożej 'trwały Kwiat' przechowywana w galerii Tretiacov jest bardzo wierną kopią z XVII wieku cudownego wizerunku czczonego w monasterze Alexeevskij. Ten wizerunek jest jednym z najstarszym i wielbionym pomiędzy ikonami tego typu ikonograficznego. Pierwszy raz o oryginalnej ikonie z monasteru Alexeevskij wspomniano w 1757r., nawet jeśli bardzo prawdopodobnie ikona znajdowała się tam już dużo...

  • Waga przesyłki: 1.5kg.
  • Materiały: Drewno, lewkas, tempera jajowa
  • Pochodzenie: Rosja

WYMIARY

  • Wysokość31 cm
  • Szerokość27 cm
  • Wysokość12.2 in
  • Szerokość10.63 in
Dodatkowe informacje>
POTRZEBUJESZ POMOCY?
Nr telefonu +48 222 922 860
Dostawa Kurierem w ciągu 4-5 dni
ZWROT PRODUKTÓW ZADOWOLENI LUB ZWROT KOSZTÓW W CIĄGU 30 DNI

Informacje i Charakterystyka

Ikona 'Madonna Kwiat który nigdy nie więdnie' malowana na starej desce.

Ikona Matki Bożej 'trwały Kwiat' przechowywana w galerii Tretiacov jest bardzo wierną kopią z XVII wieku cudownego wizerunku czczonego w monasterze Alexeevskij. Ten wizerunek jest jednym z najstarszym i wielbionym pomiędzy ikonami tego typu ikonograficznego. Pierwszy raz o oryginalnej ikonie z monasteru Alexeevskij wspomniano w 1757r., nawet jeśli bardzo prawdopodobnie ikona znajdowała się tam już dużo wcześniej. Dziś zagubiły się jej ślady.
Ten typ ikonograficzny narodził się na Górze Athos i odczuwa niektóre wpływy zachodniej sztuki sakralnej. Jego maksymalne rozpowszechnienie i sława przypada na XIX wiek. Alegoryczna kompozycja wizerunku opiera się na przepowiedniach i starotestamentowych archetypach Świętej Dziewicy oraz na sakralnych hymnach Jej zadedykowanych. Zazwyczaj w centrum ikony widnieją wizerunki Matki Bożej i Dzieciątka Jezus odzianych w królewskie szaty dekorowane złotem. Świątynia w tle jest wizerunkiem 'mieszkań Króla wszystkich'; Dzieciątko Jezus stoi na stole przed Matką - znak bliskości Dziewicy wobec siedziby Boga, Ona sama jest 'siedzibą Króla'. Na ikonach bardziej kompletnych tego typu ikonograficznego wokół Matki Bożej i Dzieciątka maluje się słońce i księżyc, gwiazdę, zapalniczkę, świecę i inne przedmioty, które są symbolami Maryi. Berło pełne kwiatów w ręce Madonny przywołuje motyw pędu na tronie Jessego według Izajasza 11. Kwitnące gałązki i kwietniki pełne kwiatów są związane z nazwą ikony 'trwały Kwiat'. Święto wizerunku 'trwały Kwiat' przypada na 3 kwietnia.

Ikona została zrealizowana przez artystów z Moskwy przy użyciu starych desek i w poszanowaniu kanonów ikonogrficznych starożytnej szkoły Rosji centralnej. Ewentualne małe niedoskonałości świadczą o rzemieślniczym wykonaniu produktu.

Pochodzenie: Moskwa (Rosja)
Technika: tempera jajowa
Materiały: drewno, lewkas, złote tło
Wielkość: 35x29 cm
Deska: XIX wiek
Malowana: XXI wiek

Ikona posiada certyfikat gwarancji i oryginalności z ekspertyzą zredagowaną przez ekspertów z Ministerstwa Kultury w Rosji oraz dokumenty do wywiezienia.

Recenzje Klientów

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!
Ponad 3900
wystawione
przez naszych Klientów.