Ikona rosyjska antyk Krzew gorejący Odrestaurowana XIX wiek

Model: IC004112
€ 2.900,00
3,603.15
£ 2,780.63
zł 13.581,31
Wyczerpany

Ikona rosyjska antyk 'Krzew gorejący' Odrestaurowana, XIX wiek, wielkość 47x39 cm.
Stara, oryginalna ikona rosyjska należąca do szkoły malarskiej Złotego Pierścienia z Moskwy. Drobiazgowo odrestaurowana przez mistrzów ikonografii z laboratoriów w Moskwie. Ta ikona przedstawia Gorejący Krzew.
Ikona Matki Bożej zwana 'Gorejącym Krzewem'zawdzięcza swą nazwę znanemu cudowi poświadczonemu przez samego Mojżesza w Starym Testamencie, kiedy to Bóg przywołuje Mojżesza na...

  • Waga przesyłki: 5kg.
  • Materiały: Deska drewniana - lewkas
  • Pochodzenie: Rosja

WYMIARY

  • Wysokość47 cm
  • Szerokość39 cm
  • Wysokość18.5 in
  • Szerokość15.35 in
Dodatkowe informacje>
POTRZEBUJESZ POMOCY?
Nr telefonu +48 222 922 860
Dostawa Kurierem w ciągu 4-5 dni
ZWROT PRODUKTÓW ZADOWOLENI LUB ZWROT KOSZTÓW W CIĄGU 30 DNI

Informacje i Charakterystyka

Ikona rosyjska antyk 'Krzew gorejący' Odrestaurowana, XIX wiek, wielkość 47x39 cm.
Stara, oryginalna ikona rosyjska należąca do szkoły malarskiej Złotego Pierścienia z Moskwy. Drobiazgowo odrestaurowana przez mistrzów ikonografii z laboratoriów w Moskwie. Ta ikona przedstawia Gorejący Krzew.
Ikona Matki Bożej zwana 'Gorejącym Krzewem'zawdzięcza swą nazwę znanemu cudowi poświadczonemu przez samego Mojżesza w Starym Testamencie, kiedy to Bóg przywołuje Mojżesza na górę Oreb, a ze środka krzewu, który płonął żywym ogniem, lecz się nie spalał wypływał głos Boga. On to usłyszał głos Boga, który zlecił mu ocalić Żydów od niewoli w Egipcie. W tej okazji Bóg objawia Mojżeszowi swoje imię: 'ja jestem ten, który jest'. Kościół poprzez tradycje Ojców Świętych i sobory ekumeniczne stwierdził, że płomienie widziane przez Mojżesza były w rzeczywistości Glorią Boga która stała się światłem i zapowiedzią transfiguracji Jezusa. Oto dlaczego krzew nie mógł się spalić. Bóg pozwolił Mojżeszowi zobaczyć Swą Glorię, i jako że jego sama esencja jest wieczna, dlatego nie może się skonsumować. Kiedy Bóg mówił do Mojżesza, ten usłyszał Słowo (Logos) zanim jeszcze się ucieleśnił. Wizja glorii Bożej jako światło w tym życiu jako i w następnym pokrywa się z samym faktem ocalenia. Cud Gorejącego Krzewu polega zatem na prefiguracji narodzin Jezusa z Dziewicy Maryi. Dziewica wydaje na świat Chrystusa pozostając dziewicą, dokładnie tak samo jak krzew, który się pali ale nie spala. Tradycja chrześcijańska nadała Krzewowi więcej niż jedno wyjaśnienie. Najbardziej powszechna stała interpretacja ujawnia się w znaczeniu chrystologicznym i maryjnym. Uznając w ogniu symbol boskości i w krzewie symbol ludzkości odczytano w tym fenomenie prefigurację Ucieleśnienia Chrystusa poprzez Maryję. Sama Maryja, narzędzie i miejsce ucieleśnienia, nie tylko była unicestwiona przez ogromny wpływ (boskości), ale zachowała również swe nietknięte dziewictwo. Począwszy od V wieku greccy ojcowie interpretowali gorejący krzew jako prefigurację Matki Bożej. Liturgia bizantyjska widziała w nim promienną przepowiednię dziewiczego poczęcia Jezusa. Mojżesz cię przemienił jak krzew gorejący z Sinai. Ty otrzymałaś, bez konsumpcji, nieokiełznany ogień esencji boskiej, która łączy boski sprzeciw z kruchością cielesną. Interpretacja mariologiczna gorejącego krzewu weszła do liturgii rzymskiej, jak poświadcza trzecia Antyfona z II Nieszporów z 1 stycznia, podniosłość Matki Bożej. 'Jak krzew, który Mojżesz widział płonący nienaruszony, nietknięte jest twoje dziewictwo, Matko Boża: my cię wielbimy, ty módl się za nami'.

Pochodzenie: Złoty Pierścień Moskwy (Rosja)
Technika: tempera jajowa
Materiały: deska z drewna - lewkas (składający się z gipsu wymieszanego z olejem z jesiotra i olejem lnianym)
Wymiary: 47x38 cm
Epoka: koniec XIX wieku
Odrestaurowanie: ikona odrestaurowana w 2016 roku przez mistrzów ikonografów z laboratorium w Moskwie.

Recenzje Klientów

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!
Ponad 3900
wystawione
przez naszych Klientów.