Ikona rosyjska antyk Św. Jan Baptysta XIX wiek Odrestaurowana

Model: IC004107
€ 899,00
1,130.85
£ 848.09
zł 4.220,40
Dostępność natychmiastowa

Ikona rosyjska antyk Św. Jan Baptysta XIX wiek Odrestaurowana 21x27 cm.
Stara, oryginalna ikona rosyjska należąca do szkoły malarskiej Złotego Pierścienia z Moskwy. Drobiazgowo odrestaurowana przez mistrzów ikonografii z laboratoriów w Moskwie. Ta ikona przedstawia Jana Baptystę.
Jan Baptysta jest świętym najczęściej przedstawionym w sztuce wszystkich wieków. Zwykle ubrany w skórę zwierzęcą i kijem w ręku zakończonym formą krzyża, a rzadziej, tak jak w tym...

  • Waga przesyłki: 1.5kg.
  • Materiały: Deska drewniana - lewkas
  • Pochodzenie: Rosja

WYMIARY

  • Wysokość31 cm
  • Szerokość27 cm
  • Wysokość12.2 in
  • Szerokość10.63 in
Dodatkowe informacje>
POTRZEBUJESZ POMOCY?
Nr telefonu +48 222 922 860
Dostawa Kurierem w ciągu 4-5 dni
ZWROT PRODUKTÓW ZADOWOLENI LUB ZWROT KOSZTÓW W CIĄGU 30 DNI

Informacje i Charakterystyka

Ikona rosyjska antyk Św. Jan Baptysta XIX wiek Odrestaurowana 21x27 cm.
Stara, oryginalna ikona rosyjska należąca do szkoły malarskiej Złotego Pierścienia z Moskwy. Drobiazgowo odrestaurowana przez mistrzów ikonografii z laboratoriów w Moskwie. Ta ikona przedstawia Jana Baptystę.
Jan Baptysta jest świętym najczęściej przedstawionym w sztuce wszystkich wieków. Zwykle ubrany w skórę zwierzęcą i kijem w ręku zakończonym formą krzyża, a rzadziej, tak jak w tym przypadku, z pergaminem w ręku. Święty Jan został przedstawiony w różnych dziełach malarskich największych artystów takich jak Rafaello, Leonardo, itp., którzy przedstawiają go jako dziecko, które bawi się z małym Jezusem, zawsze ubrane w skórę owczą i czule nazwane 'Święty Jaś'. I następnie również w sztuce ikonograficznej. To świadczy o tak znacznym interesie, który ten wielki profeta wzniecił we wszystkich epokach, że sam Chrystusa nazwał go 'największy spośród urodzonych z kobiety'. On to jest ostatnim profetą Starego Testamentu i Pierwszym Apostołem Jezusa, ponieważ świadczył o nim jeszcze za życia. Jest tak bardzo uważany przez Kościół, ze ten jest jedynym świętym po Maryi wspominanym w liturgii, oprócz dnia swej śmierci (29 sierpnia) i narodzin ziemskich (24 czerwca). Ale ta ostatnia data jest najczęściej używana do jego czczenia przez niezliczoną ilość kościołów, diecezji, miast i miejscowości na całym świecie, które mają go za świętego patrona.

Pochodzenie: Złoty Pierścień Moskwy (Rosja)
Technika: tempera jajowa i aplikacja płatka złota
Materiały: deska z drewna - lewkas (składający się z gipsu wymieszanego z olejem z jesiotra i olejem lnianym)
Wymiary: 31x27 cm
Epoka: koniec XIX wieku
Odrestaurowanie: ikona odrestaurowana w 2016 roku przez mistrzów ikonograficznych z laboratoriów Moskwy

Recenzje Klientów

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!
Ponad 4000
wystawione
przez naszych Klientów.